Jesteś tu: » Strona główna » "JEŚLI ZAPOMNĘ O NICH,TY BOŻE NA NIEBIE ZAPOMNIJ O MNIE"-A.Mickiewicz "Dziady cz.III"

Katyń – Pamiętajmy!

„Prawda Katynia jest stale obecna w naszej świadomości i nie może być wymazana z pamięci Europy” – pod tym hasłem w Publicznym Gimnazjum im.K.K.Baczyńskiego

w Krynkach dnia 20.04.2012r. odbył się uroczysty apel poświęcony zbrodni katyńskiej.

Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem nauczycielki historii, p.Marioli Surowiec.

W atmosferze powagi i skupienia młodzież obejrzała prezentację multimedialną, na którą składały się archiwalne zdjęcia upamiętniające ten haniebny w dziejach ludzkości mord. Ponadto prezentacja została wzbogacona scenami z filmu A.Wajdy „Katyń”1940.

Gimnazjaliści przygotowali wspaniałą lekcję historii, która wiele osób skłoniła  do refleksjinad tragicznym losem polskich jeńców wojennych. Uczniowie zakończyli swoje wystąpienie pieśnią skomponowaną przez nauczyciela muzyki,p.Szymona Pochecia a zaśpiewaną przez Donatę Żelazowską.